دونه چین

۱۰۰٪ عربیکا

قهوه ۱۰۰٪ عربیکا

 
قهوه رست ۱۰۰٪ عربیکا نوعی قهوه است که فقط از دانه‌های کاملاً رسیده عربیکا تهیه می‌شود و برای حفظ کیفیت و طعم قهوه، دقت و شیوه‌ای خاص و با کیفیت بالا برای رست کردن آن به  کار می‌رود.
 
عربیکا یکی از دو نوع اصلی دانه قهوه است. دانه‌های عربیکا کمتر از دانه‌های روبوستا قهوه ای هستند ولی به دلیل طعم و کیفیت بهتری که دارند، بسیار محبوبند. قهوه رست ۱۰۰٪ عربیکا که فروشگاه دونه چین عرضه می‌کند، به دلیل طعم ملایم و مطبوعی که دارد، معمولاً برای مصرف روزانه و صبحانه مناسب است. همچنین، این نوع قهوه برای استفاده در قهوه‌خانه‌ها و کافه‌ها نیز بسیار پرطرفدار است
.احتمالا شما هم اصطلاح دانه قهوه 100% عربیکا را روی پاکت بسته‌بندی قهوه دیده‌اید. طبعا اگر با اصطلاحات استفاده شده در بسته‌بندی قهوه آشنا نباشید انتخاب قهوه می‌تواند بسیار گیج کننده باشد. در این میان یک برچسب مشترک که احتمالا با آن برخورد خواهید کرد این ادعا است که قهوه  100٪ عربیکا است. اما این اصطلاح و البته ادعای 100% عربیکا به چه معناست؟ برای توضیح این موضوع، ابتدا باید تفاوت‌های اساسی بین دو گونه اصلی دانه قهوه عربیکا و روبوستا را تشخیص دهیم. 
 
 

عربیکا

 
دانه قهوه عربیکا حدود 70٪ از تولید قهوه در جهان را تشکیل می‌دهد و به طور کلی قهوه‌ای که به ما می‌دهد طعم و مزه بهتری دارد. البته طعم دقیق یک قهوه تا حدود زیادی به منشاء آن، فرآوری، روش و عوامل دیگر بستگی دارد.
 

روبوستا

 
میوه گیاه روبوستا کافئین بیشتری نسبت به دانه قهوه عربیکا دارد، قند کمتری دارد و کرم و و شامل خامه بیشتر است. عطر دانه‌ قهوه‌ی روبوستا بعد از بو دادن چندان جذاب نیست اما عطر و طعم تلخ و قوی به همراه کافئین بالا و اینکه از نظر قیمت دانه قهوه روبوستا نسبت به دانه قهوه عربیکا ارزان‌تر و رشد آن آسان‌تر است آن را به یک دانه قهوه پرطرفدار برای ترکیب با سایر دانه‌های قهوه و به خصوص عربیکا تبدیل کرده است که در نتیجه قهوه ترکیبی یا Blend خواهیم داشت. علاوه بر این از دانه قهوه روبوستا در مخلوط‌های با کیفیت پایین‌تر قهوه یا قهوه فوری استفاده می‌شود. از نوع مرغوب آن هم به علت فوم غلیظی که ایجاد می‌کند با درجه‌ی رست بالا برای درست کردن قهوه اسپرسو‌ی ایتالیایی استفاده می‌شود. 
 
با این وجود حتی برچسب 100٪ عربیکا روی بسته‌بندی قهوه شما نباید به عنوان نشانه‌ای از کیفیت تعبیر شود. این برچسب صرفا بیان واقعیت در مورد محتویات بسته قهوه است نه چیز دیگر و البته به این معناست که در این پاکت قهوه هیچ دانه قهوه روبوستایی هم وجود ندارد. 
قهوه‌هایی با نمره 80 یا بالاتر قهوه تخصصی محسوب می‌شوند، در حالی که قهوه تجاری عموماً نمره‌ای بین 65 تا 80 دارد.
 
 

خرید قهوه ۱۰۰ درصد عربیکا 

 
 برای خرید قهوه ۱۰۰٪ عربیکا با کیفیت اصل به فروشگاه دونه چین مراجعه نمایید زیرا قیمت عمده قهوه ۱۰۰٪ عربیکا بسیار مناسب و مقرون به صرفه است . اگر قصد دارید به صورت اینترنتی خرید خود را ثبت نمایید فروشگاه دونه چین این امکان را فراهم کرده است تا با خرید آنلاین ، در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید.
 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :