دونه چین

چای کلکته شکسته

 

چای کلکته شکسته ، مهمان دورهمی های شاد و دوستانه

 
چای کلکته شکسته یکی از انواع چای سیاه میباشد که تولید شده در باغات کشور هندوستان بوده و از نظر طعم و رنگ بسیار قوی می باشد و از برگ های گیاه camellia sinensis تولید شده است.چای کلکته به طور طبیعی از کافئین بسیار بالایی برخوردار است.
 چای کلکته شکسته از ناحیه پایینی و میانی بوته چای که شامل برگ‌های ریزتری است برداشت می‌شود؛ به همین علت ظاهرش کوچک و شکسته است. به چای شکسته عطر و طعم مصنوعی اضافه نمی‌شود. این چای مزه بسیار متعادلی دارد و در صورتی که در بازه زمانی کافی دم بکشد طعم گسش کم‌تر می‌شود. چای شکسته نه یک چای زود دم و نه یک چای دیر دم است و چای متعادلی می‌باشد.
این چای تمام خواص و ترکیبات یک چای خوب اعم از تیانین، کافئین، تئوفیلین، کاتچین و کلیه ویتامین‌های گروه C، B و E را شامل می‌شود. 
طعم گس و تلخ چای کلکته شکسته باعث شده تا در بین دوستداران چای محبوبیت بسیار زیادی داشته باشند و با مصرف شکلات و کاکائوهای مختلف با چای خود ، قطعا طعم دلپذیرتری را حس خواهید کرد.
علل زیادی می تواند در اصول انتخاب چای با کیفیت و مرغوب  تاثیر مستقیمی بگذارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 
آب و هوای منطقه ای که چای در آن کشت می‌شود.
نوع خاک زمینی که چای در آن کشت می‌شود.
ارتفاع زمین کشت چای از سطح دریا
فصل برداشت چای
میزان رطوبت منطقه ای که چای در آن کشت می‌شود.
میزان آب و نور خورشیدی که گیاه چای در هنگام رشد مصرف کرده است.
استفاده از برگهای جوان یا پیر گیاه چای در تهیه محصول
 
 

 

خواص چای کلکته شکسته

 
1. نوشیدن چای کلکته شکسته به بهبود سلامت قلب کمک می‌کند.
2. تقویت سیستم ایمنی بدن یکی دیگر  از خواص مهم چای کلکته شکسته می‌باشد.
3. اثرات ضدسرطانی چای ،یکی از دلایل نوشیدن چای کلکته شکسته  است.
4. برای انرژی بخشی بیشتر به بدن خود، چای کلکته شکسته بنوشید.
 
 

 

مضرات چای کلکته نشکسته

 
در کنار ده ها خاصیت مهم چای کلکته شکسته ، مضرات نوشیدن آن می‌تواند شامل:  کافئین زیاد و کاهش جذب آهن باشد . البته این مضرات در مصرف بیش از حد طبیعی چای ممکن است بروز کند و حفظ تعادل در مصرف چای مطمئنا اثرات منفی به دنبال نخواهد داشت.

خرید چای کلکته شکسته

 
چای به عنوان نوشیدنی معروف و محبوب، به یکی از خریدهای ضروری خانوارها تبدیل شده است و متعاقب آن، انتخاب چای مرغوب برای افراد مهم است ، با خرید چای کلکته شکسته از فروشگاه دونه چین ، در واقع  یک چای عالی و خوش طعم انتخاب نموده اید.  چای کلکته شکسته را می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه دونه چین تهیه نمایید و اگر مایلید در وقت خود صرفه جویی نمایید با خرید اینترنتی چای کلکته شکسته، نیز می‌توانید در کوتاه ترین زمان ممکن آن را دریافت کنید.
 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :