دونه چین

قهوه

تلخ ترین لذت را با خرید قهوه‌های دونه چین تجربه کنید.

 
قهوه، نوشیدنی است که از دانه‌های قهوه ای که بو داده می‌شوند یا در اصطلاح رست شده اند ، تهیه می‌گردد.  دانه‌های قهوه را نیز از گیاه آن بدست می‌آورند . قهوه نوشیدنی بسیار پرطرفدار و مدرن است که برای دورهمی ها و مراسم های شما و نیز لحظات آرامش بخشتان بهترین گزینه می‌باشد.
 
 

انواع دانه قهوه در فروشگاه دونه چین

 
زمانی که برای خرید قهوه به فروشگاه‌ها دونه چین مراجعه می‌کنید، با دو نوع عمده دانه قهوه یعنی قهوه عربیکا و قهوه روبوستا روبه‌رو می‌شوید. 
قهوه عربیکا: معمول‌ترین دانه قهوه ،عربیکا است و به دلیل طعم و عطری که دارد، طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است ولی کافئین قهوه عربیکا، کمتر از روبوستا است. 
قهوه روبوستا: دانه قهوه عربیکا قبل از رُست شدن، بویی مثل بلوبری دارد و بعد از رُست شدن، بویی شیرین و میوه‌ای خواهد داشت.
برعکس قهوه عربیکا، قهوه روبوستا، کافئین بیشتر و طعم قوی‌تری دارد.و علت این که در قهوه‌های فوری و اسپرسو استفاده می‌شود طعم تلخ آن است. 
اگر قهوه را برای بیدار ماندن مصرف می‌کنید،چون قهوه روبوستا کافئین بالاتری دارد، گزینه بهتری است. و در فروشگاه دونه چین می‌توانید انواع قهوه عربیکا و روبوستا را در سبد خرید خود جای دهید.
 
 
دونه چین انواع قهوه را در سه گروه قهوه سبز، قهوه رست و قهوه فوری تقدیم مشتریان عزیز می‌نماید. 
 

 

قهوه رست که در دونه چین می‌یابید  شامل :

 
 • قهوه ویتنام اسکرین ۱۸ وت پولیش
 • قهوه چری
 • پی بی هند
 • اندونزی
 • اوگاندا اسکرین 18
 • پی بی ویتنام
 • کامرون
 • کنگو
 • گواتمالا
 • سیرالئون
 

 

قهوه فوری دونه چین شامل:

 
 • اسپرسو پودری فوری هند
 • اسپرسو پودری فوری ویتنام
 • اسپرسو پودری فوری برزیل
 • نسکافه
 
 

انواع نوشیدنی قهوه 

 
هنگام مشاهده منوی کافه ها،  نام‌های مختلفی از نوشیدنی قهوه را مشاهده خواهید کرد و عدم آگاهی کافی  از آنها ، انتخاب قهوه مناسب را کمی دشوار می‌کند. دونه چین به شما کمک می‌کند تا با انواع نوشیدنی قهوه و ترکیباتش آشنا شوید.
 
بلک کافی
اسپرسو
لاته
ترک
کاپوچینو
آمریکانو
دوپیو
کورتادو
رد آی
موکا
و …
 
قوه سیاه : قهوه سیاه‌‌، قهوه‌ای است که از دانه آسیاب شده قهوه به‌دست می‌آید. و در آب داغ قوطه‌ور می‌شوند تا عطر و طعم آن‌ها به‌همراه کافئین، رنگ در آب آزاد شود. معمولا بلک کافی را به صورت گرم سرو می‌کنند اما سرو آن در حالت سرد نیز در کافه‌ها  انجام می‌شود.
قهوه اسپرسو  : نوشدنی غلیظی است که در اندازه‌های کم سرو می‌شود و پایه بسیاری از انواع قهوه است. با روشی ایتالیایی تهیه می‌شود. در این روش، مقداری آب نزدیک به دمای جوش با فشار از میان پودر قهوه عبور می‌‌دهند.
قهوه لاته : قهوه لاته ترکیبی از یک شات اسپرسو و مقداری فوم حاصل از کف شیر است. بعضی کافه ها کمی اسانس وانیل هم اضافه می‌کنند.
قهوه ترک: قهوه ترک از دانه‌های آسیاب شده قهوه تهیه می‌شود و روش‌هایی مختلفی برای دم کردن آن وجود دارد. البته و طعم بسیار قوی دارد و به‌سبب نوع تهیه آن، بسیار دل‌نشین است.
با دستگاه‌های آسیاب خانگی نمی‌توان دانه‌‌های قهوه را برای قهوه ترک آماده کرد چرا که ریزترین نوع آسیاب، آسیاب قهوه ترک است.
کاپوچینو: قهوه لاته را با کف بیشتر تهیه کرده و روی آن مقداری پودر کاکائو یا دارچین می‌ریزند، گاها از خامه هم به جای کف شیر استفاده می‌کنند.
 

قهوه آمریکانو

 
طعم قهوه آمریکانو مشابه با بلک کافی است ولی یک شات اسپرسو را با استفاده از مقداری آب داغ، رقیق می‌کنیم.
قهوه دوپیو : دوپیو به قهوه اسپرسوکه دابل شات یعنی نوشیدنی که از ۲ شات اسپرسو تهیه شده باشد، می‌گویند که برای تهیه آن از پرتافیلتر بزرگتری کمک می‌گیرند.
قهوه کورتادو :قهوه‌ای که خاصیت اسیدی دارد. و برای کاهش این خاصیت اسیدی، به نسبت‌هایی تقریبا برابر، قهوه و کف شیر را ترکیب می‌کنند.
قهوه رد آی: قهوه ای که به بیدار ماندن شما کمک می‌کند قهوه رد آی است که ، ترکیبی از یک فنجان قهوه داغ همراه یک شات اسپرسو است، لازم به ذکر است اگر تپش قلب دارید این قهوه  گزینه مناسبی برای شما نیست.
قهوه موکا : قهوه موکا، اسپرسو با، شکلات، کف شیر و فوم (خامه) است.
قهوه گلد: به دانه‌های قهوه که در دمایی پایین‌تر رُست شوند، قهوه گلد می‌گویند. قهوه گلد، در دمایی پایین‌تر برشته می‌شود و هیچ‌گاه به حد شکست نمی‌رسد.قهوه گلد اسیدیته پایین‌تر و کافئین بالاتری نسبت به قهوه سیاه دارد. علاوه بر این، تلخی آن کمتر است و کسانی که به نوشیدن چای علاقه داشته باشند، این نوع قهوه را نیز بیشتر می‌پسندند.
قهوه گانودرما : ترکیبی از پودر قارچ گانودرما و قهوه است و بیشتر خاصیت دارویی دارد که سبب افزایش انرژی، خستگی کمتر و بهبود حافظه می‌شود.
 

 

فواید قهوه هایی که دونه چین عرضه می‌کند

 
قهوه در مبارزه با دیابت نوع ۲ نقش دارد. و سبب کاهش سندرم متابولیک (ترکیبی از دیابت، فشار خون بالا و چاقی) می‌شود.
کافئین موجود در قهوه سبب شکسته شدن مولکول‌های چربی بدن و چربی‌سوزی و تامین سوخت سلول‌ها به هنگام فعالیت‌های ورزشی می‌شود.
مبارزه با پارکینسون: کافئین موجود در قهوه اثرات مثبتی برای محافظت در برابر بیماری پارکینسون دارد و نوشیدن چهار فنجان قهوه در روز، خطر ابتلا را تا ۵ برابر کاهش می‌دهد.
قهوه سرشار از آنتی‌اکسیدان است و نقش مهمی در پیشگیری از سرطان ایفا می‌کند.
قهوه حاوی پتاسیم و منیزیم است که به استفاده بدن از انسولین کمک می‌کند.
با خرید قهوه از دونه چین ، تلخ ترین لذت را تجربه خواهید کرد و شیرینی خرید قهوه مطبوع و با کیفیت را هیچگاه فراموش نخواهید کرد.
 

تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :