دونه چین

قهوه رست

 

قهوه رست دونه چین، طعم به یاد ماندنی یک قهوه عالی

 
بو دادن قهوه خام و یا برشته کردن آن را رست می‌گویند. رست (Roast) یا برشته کردن قهوه مهم‌ترین فرایند در آماده کردن قهوه است . قهوه ای که به خوبی و اصولی رست شود در حقیقت بو و طعم خاصی خواهد داشت و شما عزیزان با یکبار خرید قهوه رست دونه چین طعم واقعی و اصل قهوه را متوجه خواهید شد.
دانه‌های قهوه در داخل میوه‌ی قهوه وجود دارد که همان قهوه سبز و خام است. تصوری که اکثر افراد از دانه قهوه دارند دانه های قهوه ای رنگ است . در حقیقت دانه‌های سبز و خام قهوه باید در فرایند رست قرار می‌گیرند و در نهایت دانه‌هایی قهوه‌ای که به عنوان قهوه می‌شناسیم به دست می آید.

اثر رست کردن در قهوه دونه چین

 
در فرایند رست قهوه دونه چین، برخی از قندهای طبیعی قهوه به گاز CO2 تبدیل می‌شوند و برخی دیگر طعم‌های پیچیده‌ی قهوه را ایجاد می‌کنند. در فرایند رست دانه سبز قهوه، به دانه‌های قهوه‌ای تبدیل می‌شود. در این فرایند به دلیل بخار شدن آب موجود در قهوه ،دانه‌های قهوه ۱۸ درصد وزن خود را از دست می‌دهند  و اندازه دانه‌ها  بزرگتر می‌شود.
در رست و برشته کاری، قهوه چربی خود را از دست می‌دهند و چربی به سطح خارجی قهوه انتقال پیدا می‌کند که سبب چرب شدن دانه‌ها می‌شود. و این چربی حداکثر دو تا سه هفته پس از فرایند رست به طور کلی از قهوه خارج می‌شود، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود دانه‌های قهوه حداکثر تا سه هفته الی یک ماه بعد از فرآیند رست مصرف شوند و برای نگهداری قهوه در منزل نیز آن‌ها را در ظرف‌های مناسب قرار دهید.
 

انواع قهوه رست در دونه چین

 
در دونه چین قهوه رست در چهار رنگ و طعم به صورت عمده عرضه می شود:
قهوه رست لایت دونه چین که رنگ آن قهوه ای روشن است و برشته شده است.
قهوه رست مدیوم دونه چین که رنگ آن قهوه ای است و پخته شده و طعم آن شیرین می باشد.
قهوه رست مدیوم دارک دونه چین به رنگ قهوه ای تیره می‌باشد و وزن آن نسبت به موارد دیگر سنگین تر است و طعم تلخ و شیرین دارد.
قهوه رست دارک دونه چین به رنگ سیاه است و سوخته و شدیدا تلخ می باشد.
 

نکاتی درباره انواع قهوه رست دونه چین

 
در انتخاب یکی از انواع رست قهوه دونه چین باید به این نکته توجه کنیم که  از دانه قهوه دونه چین قرار است برای اسپرسو استفاده شود یا قهوه های فیلتر شده (بدون فشار دم می‌شود) . معمولا رستری ها برای اسپرسو، رست دارک تر را انتخاب می‌کنند که باعث می‌شود دانه‌ها بیشتر در آب حل شوند.
 
اسپرسو یک روش عصاره گیری از قهوه ست که تحت فشار و دمای خاصی توسط دستگاه اسپرسو ساز تهیه می‌شود، اکثر افراد فکر می کنند هرچه دانه ی قهوه رست تیره و دارک باشد کافئین زیادی دارد ولی بر خلاف تصور آن ها جالب است بدانید که قهوه مدیوم رست می تواند بهترین میزان پخته شدن را در دستگاه برشته کاری طی کرده است و حتی می توانیم طعم های فوق العاده میوه ای و مرکباتی را از آن دریافت کنیم.
 

خرید قهوه رست دونه چین

 
دونه چین مفتخر است  که توانایی خود را در ارائه خدمات کامل در زمینه فروش عمده قهوه به مشتریان خود اعلام کند. مشتریان ما چه به قهوه خام احتیاج داشته باشند و چه قهوه ی رست شده، ما اینجا هستیم که برای آن ها خدمات لازم را فراهم کنیم.خرید عمده قهوه رست قطعا به نفع صاحبان کافه ها و یا فروشندگان می باشد زیرا دونه چین قیمت قهوه رست را بسیار مناسب در نظر گرفته است تا طعم خوش قهوه رست را به دوست داران قهوه بچشاند . قطعا با یک بار خرید از دونه چین، مشتری دائم ما خواهید شد.
 
 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :