دونه چین

80/20 عربیکا

قهوه ۸۰٪ عربیکا ۲۰٪ روبوستا

 
 با افزوده شدن به طرفداران قهوه، طبیعی است که تنوع آن هم روز به روز بیشتر می‌شود. قهوه های میکس عربیکا و روبوستا نیز جایگاه خود را در بین افراد به خوبی پیدا کرده است.
 
 قهوه  ۲۰/۸۰ روبوستا و عربیکا ، ترکیب دانه قهوه روبوستا با قهوه عربیکا به نسبت درصد ۲۰ به ۸۰ می باشد که با انواع دانه ها و خاستگاه های متفاوتی که دارند ترکیب های مختلفی را نیز شامل می‌شوند. به طور کل دانه قهوه از سه وع درخت میوه قهوه تولید می‌شود؛ که این سه مدل روبوستا، عربیکا و لیبریکا نام دارد که علاوه بر تفاوت هایی که هر کدام از این سه نوع دانه با یکدیگر دارند، با توجه به خاستگاه و منطقه ای که در آن کشت می‌شود ویژگی های متفاوتی نیز دارند. 
 
به طور مثال، دانه روبوستا اغلب در مناطق کم ارتفاع، پایین کوه و نزدیک به سطح دریا کشت می‌شود. شکل دانه‌های روبوستا گرد است و سایز دانه ها معمولا درشت هستند. کافئین موجود در دانه روبوستا بسیار زیاد است؛  که همین وجود کافئین باعث طعم تلخی زیادی می‌شود و افرادی که طرفدار طعم تلخ قهوه هستند معمولا این نوع قهوه را بیشتر می‌پسندند. میزان آنتی اکسیدان موجود در دانه روبوستا بین ٨-١٠ درصد است. درخت دانه روبوستا گیاهی  بسیار مقاوم است.
 
دانه عربیکا، اغلب در مناطق کوهستانی، سردتر و ارتفاعات بالا کشت می‌شود. شکل آن بیضی است؛ و تلخی آن به دلیل کافئین کمتر، کم است. همچنین میزان آنتی اکسیدان دانه عربیکا کمتر از روبوستا است، تقریبا بین ۵-٧ درصد میباشد. و درخت دانه عربیکا آسیب پذیر تر است. 
 
 با توجه به این ویژگی ها افراد این دو نوع دانه عربیکا و روبوستا را با درصد های مختلف ترکیب می‌کنند، تا به قهوه مورد نظر و مورد پسند ذائقه خود برسند. اگر شما هم جز طرفداران قهوه اید حتما این اعداد ٨٠/٢٠، ٧٠/٣٠ و ۵٠/۵٠ را بر روی بسته بندی قهوه زیاد مشاهده کرده اید. این اعداد بدین معناست که چند درصد از آن حجم پودر قهوه دانه عربیکا و روبوستا ترکیب شده است. به طور مثال قهوه ۸۰٪ عربیکا ۲۰٪ روبوستا به این معنی است که ۸۰ درصد قهوه شامل عربیکاست و ۲۰ درصد آن شامل روبوستا است.
 
 
اگر مایل به نوشیدن قهوه با کافئین بالا و تلخی بیشتری هستید، باید ترکیبی را انتخاب کنید که از روبوستا بیشتری تشکیل شده است.
 
 

قهوه 80/20 عربیکا

 
 
این ترکیب ارگانیک از پرفروش ترین و پر مخاطب ترین قهوه های ایران است که در فروشگاه دونه چین به مشتریان عزیز عرضه می‌شود و در کافی شاپ ها نیز طرفداران زیادی دارد .
 
این قهوه در اسپرسو در دمای 92 درجه سانتی گراد به مدت 25 میلی لیتر در 26 ثانیه چشیده شد.
 
گاز زدایی قهوه به مدت 60 ساعت انجام شده است، طعم آن تند و تند است، با بدنه ای استثنایی که قهوه را بسیار متعادل می کند. رایحه های بیسکویت، وانیل و کاکائو سبک است.در این ترکیب شیرینی متوسط، غلظت متوسط، اسیدیتی  متوسط رو به کم ، تلخی متوسط ، عطر زیاد و همینطور تلخی متعادل رو به کم  است.
 
ترکیب فوق العاده عالی 20/80 عربیکا یکی از ترکیب‌های انحصاری فروشگاه دونه چین است که در تهیه آن از دانه‌های اصلی و بدون ترکیبی عربیکا مزارع آمریکای مرکزی، جنوبی و همینطور دانه‌های باکیفیت روبوستا مزارع آسیا جنوب شرقی استفاده شده است و تازه و اصل می‌باشد.برای خرید قهوه ۸۰٪ عربیکا ۲۰٪ روبوستا  هم به صورت اینترنتی و هم حضوری می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :